„Dobrý den, dobré ráno, hodíme minci. . “ První píseň debutu Duckworth Lewis Method “je o všech věcech, kriketu. Ne časopis, sport. “Pokračujte a přitáhněte si polštářky,” říká Neil Hannon později, “začněte věk revoluce.” Dobře, takže to není úplně o kriketu. Děje se tu nějaká alegorie. Ale je to také o hře. Stejně jako zbytek celého alba (!)

Jistě nabízí kapela něco jiného. Jak v lyrickém obsahu, tak v zvuku: ta první píseň „The Coin Toss“ se odrazí kolem reggae, ale zamíchá mnoho stylů, vokálních efektů, houpacích rohů a něco, co zní jako kapitány.

Hannon je (byl?) Také frontman pro další moderní skupinu Psychedelic-Weirdness, Divine Comedy, a trochu se nezměnil. Proč se mi tento záznam líbí? Je těžké to říci. Je to výzva, aby se to líbilo, protože zpochybňuje všechny předpoklady, vyžaduje přísnou pozornost a nikdy, nikdy nepožádá o váš souhlas. Ani to není. Ale harmonie a hudební linie jsou fascinující, jako je sledování květu rychle vpřed. Také mi to připomíná stará, zábavná alba Kinks, jako jsou nesmírně podceňovaní školáci v hanbě, která vyprávěla příběhy a měla celková témata.

Pro fanoušky: Flaming Lips, Old Beck, The Kinks.