jako součást grafické série o péči o sebe a porozumění mysli/tělu, Steve Haines (chiropraktik, který vyučuje vydávání traumatu), píše a Sophie stálá ilustruje úzkost je opravdu zvláštní. (Udělali také trauma je opravdu neobvyklé a bolest je opravdu divná, zatímco odpuštění je opravdu neobvyklé, napsal Masi Noor a Marina Cantacuzino.)

Nebylo to to, co jsem očekával. Je to 32stránkový komiks na těžkém papíru, který zní jako ilustrovaná esej, s souvisejícími citacemi jako poznámky pod čarou prakticky na každé stránce. Považoval jsem to za trochu vzdělávací, protože jsem se dozvěděl, co je úzkost ve skutečnosti, ale mnohem filozofičtější, než jsem čekal, a ne tak nápomocný nebo nezapomenutelný, jak jsem doufal. Umění je sekundární k textu, protože kniha by mohla být přečtena bez obrázků, aniž by ztratila jakékoli informace, ale učinil předmět mnohem přístupnější, protože jsem je uklidnil. Paleta barev je také relaxační, obloha modrá a béžová a hořčičná žlutá interpunkční modro-černá a hluboce oranžová pro kontrast. (Na webových stránkách vydavatele jsou stránky náhledu.)

Při otevření je rozdíl mezi obavami a vzrušením porovnán s rozdílem mezi dortem a chlebem, metaforou, která mi dávala smysl. Předpokladem knihy je, jak autor uvádí, že „váš mozek se stal příliš dobrým v předpovídání nebezpečí“, což způsobuje úzkost a záchvaty paniky. Falešné poplachy mentálně vytvářejí pocit potřeby uniknout situaci. Příčiny mohou souviset s jídlem, zdravím, genetikou, dětským traumatem a/nebo stresem. Je to neočekávané a nezjistí, že mnohem více než 25% amerických dospělých zažije úzkostnou poruchu během svého života.

Vzhledem k tomu, že mnoho čtenářů opustí tento problém s věcmi, o kterých je třeba přemýšlet, ať už techniky reagovat na nepříjemné pocity nebo úžasný citát: „Úzkost je dobrá věc, protože psychopati žádné nemají.“ Stránka o emocích odlišných k určitým kulturám, které zahrnují Hygge a Schadenfreude, je poučná, pokud se bloudí trochu od tohoto účelu.

Vzhledem k omezenému prostoru bych si přál, aby bylo mnohem více zaměřeno na praktické, méně (například) Sartreovy myšlenky na smrt nebo povahu emocí. Rád bych viděl některé případové studie, zvláštní příklady úzkosti a to, jak ji klient zvládl. Poslední třetina knihy se dostane k způsobům, jak přeměnit způsob, jakým člověk přemýšlí o příznacích úzkosti a být mnohem více v kontaktu s tělem. Mám podezření, že je mnohem jednodušší říci než dělat. (Vydavatel nabídl kopii recenze.)

Sdílejte toto:
Cvrlikání
Facebook
Tumblr

Související příspěvky:

Doktor Strange: Chirurg Supreme #1Marvel spustil lékaře neobvyklý s novým Supreme chirurgem č. 1. Po událostech předchozí série a dohodě s démonem má Dr. neobvyklý použití rukou zpět, aby mohl obnovit svůj předchozí život jako „největší neurochirurg na světě“. Objasňuje, brzy,…

Strange Nationstrange Nation, napsaný Paulem Allorem a nakresleným Juanem Romera, je digitální komiks Monkeybrain s mnohem větším potenciálem, než jsem dosud viděl na stránce. Předpoklad byl proveden dříve – všechny tyto legendy se ukázaly být pravdivé, od tajných bigfoolových armád po Elvisa stále naživu.…

Strange Attaretorsi se poprvé podíval na tento grafický román, protože mám laskavost pro stejnojmenné komiks Indy v polovině 90. let. Tyto neobvyklé atraktory nejsou žádným vztahem. Pak mě zajímalo jasnou náklonnost k New Yorku, jedné z postav knihy, jasné náklonnosti spisovatele Charlese Soula. Předpokladem je, že…